مزایای ارسال اینترنتی بر جی اس ام

نویسنده : مدیر سایت
در زیرقصد دارم مقایسه ای کلی میان دو شیوه رایج ارسال پیامک یعنی : ارسال اینترنتی و ارسال از طریق مودم جی اس ام داشته باشم ! برای گویایی بهتر سعی شده مقایسه به صورت پرسش و پاسخ باشد.


چرا ارسال از طریق اینترنت بسیار سریعتر و مطمئن تر از ارسال از طریق مودم جی اس ام میباشد؟

پاسخ : در ارسال از طریق مودم جی اس ام پیامک های شما از طریق مودم به سمت نزدیک ترین آنتن مخابراتی که محدوده جغرافیایی شما را پوشش میدهد ارسال میگردد ، پس از تحویل پیامک ها به آنتن حال پیامک های شما بین آنتن های مخابراتی دست به دست میشود تا در نهایت به اس ام اس سنتر مخابرات برسد ( یا همان سرور های مخابرات) و سپس پیامک های شما توسط سرور به سمت مخاطب های شما مسیر دهی میشوند.یکی از معایب این مدل ارسال (بخصوص در ارسال با حجم بالا)همین مسیر سخت افزاریست (از مودم تا رسیدن به سرور مخابرات) به این علت که ممکن است آنتن های موجوددر طول مسیر به علت ترافیک منطقه ای، ظرفیت پذیرش پیامک های شما را در آن لحظه نداشته باشند و ماحصل آن این است که ممکن است نیمی از متن پیامک شما در یکی از آنتن های بین راهی بماند و پیام شما به صورت ناقص به دست مخاطب برسد(بخصوص اگر متن شما شامل چندین صفحه باشد !) از طرف دیگر به دلیل همان مسیر سخت افزاری موجود که شامل خود مودم و آنتن های بین راهی میباشد کندی محسوسی( بخصوص در ارسال های با حجم بالا)در تحویل پیام به مخاطبین شما ایجاد میشود .که باز هم بسته به ترافیک آنتن های مخابرات در آن زمان خاص از روز میتواند متفاوت باشد.

اما ! در ارسال ازطریق اینترنت پیام های شما مستقیما تحویل سرور های مخابرات میگردد یعنی عملا آن مسیر سخت افزاری مذکور با تمام معایب و محدودیت هایش کاملا حذف شده و پیامک های شما بسیار سریعتر تحویل سرورها ی مخابرات گردیده وبه طبع سریعتر ومطمئن تر تحویل مخاطبان شما میگردد و عملا مشکل این که پیامک های شما به صورت ناقص یا نصفه برسد، در مدل اینترنتی به طور کلی منتفی میگردد.

 

چرا هزینه اولیه راه اندازی سامانه پیامک اینترنتی بسیار کم هزینه تر ازمدل جی اس ام میباشد؟
پاسخ : علت :چون در ارسال پیامک از طریق مودم جی اس ام شما باید هم یک مودم جی اس ام خریداری کنید و هم یک نرم افزار که بتواند با آن مودم جی اس ام ارتباط برقرار کند .عملا شما هم یک قطعه سخت افزاری بنام مودم خریداری میکنید و هم یک نرم افزار.اما در ارسال اینترنتی شما تنها هزینه یک پنل اینترنتی ،با تمام قابلیت های رایج را میپردازید و هیچ نیازی به هیچ قطعه سخت افزاری دیگری ندارید .تنها نیاز شما اینترنت میباشد همین!


مودم های جی اس ام در مقابل پنل های اینترنتی چه محدودیت هایی را به شما تحمیل میکنند؟

پاسخ :
1
.محدودیت مکانی:در مدل جی اس ام شما هزینه یک نرم افزار دسکتاپ و یک قطعه سخت افزاری بنام مودم را میپردازید و این سامانه تنها برروی یک سیستم (مثلا کامپیوتر محل کار شما)نصب میشود و باتوجه به قوانین کپی رایت ،شما نمیتوانید یک نسخه از نرم افزاررا بر روی سیستم منزل خودنیز نصب کنید ( این امر توسط شرکت طرف قرارداد شما به صورت قفل نرم افزاری یا سخت افزاری اعمال میشود) پس عملا شما برای ارسال های خود محدود به یک کامپیوتر آن هم در یک مکان خاص میشوید.اما در ارسال اینترنتی شما میتوانیداز هر کجای ایران که اینترنت باشد به پنل خود وارد شده و ارسال های خود راانجام دهید.
هرجاکه اینترنت باشد!!!

2.محدودیت در تعداد ارسال :با توجه به این که مودم های جی اس ام سیم کارت میخورند، شما در طول روز بیش از یک تعداد معین پیامک، نمیتوانید ارسال کنید(این محدودیتی است که اپراتور های جاری کشور بر روی سیم کارت های خود اعمال میکنند)به عنوان مثال شما با یک سیم کارت همراه اول در طول روز،حداکثر مجوز ارسال 1500 پیامک را دارید .اما در ارسال اینترنتی هیچ محدودیتی برروی تعداد ارسال های شما در طول روز وجود ندارد.


3.محدودیت سخت افزاری:مودم جی اس ام یک قطعه سخت افزاریست که عمر مشخصی دارد و بعد از مدت زمان خاصی کارایی خود را از دست میدهد درست مشابهه هر قطعه سخت افزاری دیگر اما اینترنت و  سامانه های اینترنتی ازاین قاعده مستثنی بوده و تاریخ مصرفی ندارند.

مودم جی اس ام با توجه به تمام محدودیت ها و معایبی که در بالا مورد بحث قرار گرفت ،تنها یک مزیت دارد!آن هم ارزان تر بودن تعرفه پیامک های آن میباشد. دلیل آن نیز این است که مودم های جی اس ام درست مثل گوشی تلفن همراه شما رفتار میکنند(با تمام محدودیت های آن) ، یک سیم کارت میخورند و از یک نرم افزار کامپیوتری نیز دستور میگیرند (امروزه حتی بسیاری از گوشی های تلفن همراه قابلیت جی اس ام را نیزبرروی خود دارند ) نتیجه این که با توجه به ضریب نفوذ،سرعت و قدرت بالای اینترنت در دنیای امروز دیگر استفاده از مودم های جی اس ام در امر ارسال پیامک ،به یک تکنولوژی منسوخ مبدل شده است (بخصوص درارسال های با حجم وطول بالا).امیدوارم مقایسه بالا شمارادر انتخاب بهتر یاری نماید.

برچسب ها : ارسال پیامک | ارسال پیامک گروهی |ارسال اس ام اس تبلیغاتی | تعرفه قیمت شارژ پیامک