سوالات متداول

نویسنده : مدیر سایت
کاربران عزیز می توانید در مرحله اول از این قسمت پاسخ سئوالات خود را پیدا کنید و در صورت نیاز بیشتر با ما تماس بگیرید.

آيا فقط به تعداد پیامک اولیه تعریف شده روی بسته ها میتوان پیامک فرستاد؟آیا کلا محدودیتی روی بسته ها در تعداد پیامک ارسالی وجود دارد؟

خير،هیچ محدودیتی در تعداد پیامک ارسالی بسته ها وجود ندارد. اعتبار پیامک اولیه موجود در بسته ها، تعداد پیامک رایگانی میباشد که روی بسته ها تعریف شده و به این مفهوم نیست که با خرید بسته فقط به همین میزان میتوان پیامک فرستاد.
شما پس از مصرف کردن اعتباراولیه پیامک هر بسته، مجدد سامانه خود را شارژ میکنید.
در حقیقت در مراحل بعد شما فقط هزینه خرید اعتبار پیامک را میپردازید و سامانه به قوت خود باقیست

آيا پيامك هاي خريداري شده، تاريخ مصرف يا انقضاي خاصي دارند؟
خير،هیچ سقف زمانی جهت مصرف اعتبار پیامک خریداری شده وجود ندارد.
شما هر زمان كه نياز داشته باشيد ميتوانيد اعتبار پیامک خود را مصرف كنيد.

نحوه شارژ مجدد(خرید اعتبار پیامک) سامانه به چه شکل میباشد؟
اعتبار پیامک خریداری شده توسط شما به صورت پیش خرید بوده ، که به مرور توسط شما مصرف میشود وهیچ محدودیت زمانی در مصرف اعتبار نیز وجود ندارد.پس پایان اعتبار پیامک شما ، کافیست به بخش تعرفه اعتبار پیامک سایت مراجعه کنید،میزان اعتبار مورد نیاز خود را از آنجا انتخاب نموده و مبلغ مربوطه را به یکی از شماره حساب های سایت واریز نمایید سپس نام بانک واریزی ،مبلغ و نام کاربری خود را به یکی از شماره های 09171151497-09364413599-09176030896 پیامک کنید.پس از تایید پرداخت،سامانه شما در کمتر از 10 دقیقه به میزان اعتبار درخواستی شارژ خواهد شد.


ما از هر کجای ایران که باشیم میتوانیم از سامانه شما استفاده کنیم؟
بله،هیچ فرقی نمیکند که شما دوست عزیز در کدام شهر یا استان ایران عزیز زندگی میکنید.از هرکجای ایران که باشید ( تنها با دسترسی به اینترنت) میتوانید از سامانه مااستفاده کرده وبه مخاطبان خود در هر کجای ایران که اپراتورهای مخابراتی فعال کشور(همراه اول و ایرانسل) تحت پوشش قرار داده اند، پیامک بفرستید.پیامک های شما به سمت سرور های مخابراتی ارسال شده و از آنجا به سمت مخاطب شما در هر کجای ایران که باشد فرستاده میشود.آیا امکان زمان بندی ارسال پیامک ها وجود دارد؟
بله ،در بخش ارسال گروهی سامانه امکان زمان یندی ارسال پیامک وجوددارد .با این امکان شما میتوانید زمان ارسال پیامک های خود را بر اساس تاریخ(سال،ماه،روز)و زمان(ساعت ،دقیقه ) تنظیم کنید(مثلا : میتوانید طوری تنظیم کنید که پیامک شمایک ماه دیگر در فلان ساعت، دقیقه خاص به مخاطبان شما ارسال گردد)سیستم این دستور را پذیرفته و زمان آن که فرابرسدبه صورت اتوماتیک (بدون نیاز به حضور شما در سامانه) ارسال ها را انجام میدهد.

آیا میتوان شماره های مخاطبین خود را از یک فایل خروجی مثلا فایل excel ، Word ، text به سیستم داد؟
بله ، شما میتوانید شماره های مخاطبین خود را از یک فایل خروجی مثل text ، word ،excel کپی کرده و در بخش شماره های گیرنده وارد (paste) کنید.علاوه بر این شما میتوانید از قابلیت دفترچه تلفن سامانه نیز جهت گروه بندی و ذخیره شماره مخاطبان خود استفاده کنید.گروه های تعریف شده در سامانه شما میماند و در هر زمان میتوانید آن گروه یا گروه ها را مخاطب پیغام خود قرار دهید و حتی شماره ها را ویرایش نمایید.

آیا وقتی که از طریق سامانه کاوشگران صنعت پارس آرین ارسال هایی رو انجام میدهیم ، اطلاعاتی در مورد شما(کاوشگران صنعت پارس آرین)در متن ارسالی دیده میشود؟مثلا نامی از شما یا شماره تماس های شما در متن ارسالی به مخاطبان ما وجود دارد؟
خیر، بجز متن ارسالی شما،هیچ اطلاعات اضافه ای بروری گوشی مخاطبان شما نمایش داده نمیشود.


وقتی از طریق سامانه ارسال(بسته A) پیامکی را ارسال میکنیم ، این پیامک با چه شماره ای بروی گوشی مخاطب نمایش داده میشود؟
بر روی سامانه مسیر های ارسال متعددی با شماره های خاص وجود دارد ،که شما به انتخاب خود یکی از این مسیرها(شماره ها)را انتخاب میکنید. با انتخاب هر مسیر ، شماره آن میسر بر روی گوشی مخاطب نمایش داده میشود ( پیامک های شما با آن شماره ارسال میشود). این مسیر ها(شماره ها) جهت کاربرانی است که سامانه ارسال فعال نموده اند(بسته A) وشماره اختصاصی ندارند.توضیحا : کاربرانی که شماره اختصاصی دارند علاوه بر این که با شماره اختصاصی خود ارسال میکنند میتوانند از شماره های مشترک سامانه نیز جهت ارسال استفاده کنند.


آیا برای فعال سازی قابلیت هایی نظیر نظرسنجی،مسابقه،منشی،پاسخ تبلیغاتی باید هزینه جداگانه پرداخت کرد؟
خیر ، شما فقط بافعال سازی شماره اختصاصی ، از تمامی امکانات ارزش افزوده پنل ها نظیر: منشی مسابقه،نظرسنجی،پاسخ تبلیغاتی و دایورت ، بدون هیچ هزینه اضافه بهره مند میشوید

آیا امکان ارسال پیامک تبلیغاتی با نام تجاری از طریق سامانه پیام کوتاه شما (کاوشگران صنعت پارس آرین)وجود دارد؟
این سرویس تا یکسال پیش از سوی شرکت مخابرات ارائه میشد وما نیز این سرویس رابه مشتریان خود ارائه میکردیم،اما به علت سوء استفاده بعضی شرکت ها از نام تجاری دیگران ، سختی کنترل ،و شکایاتی که به همین واسطه از شرکت مخابرات صورت گرفت ،این سرویس به طور کلی از سوی شرکت مخابرات بسته شده است .وحتی خود مخابرات نیز پیامک های خود رابا شماره به مشترکین ارسال میکند.ضمن این که بعد از انتخابات تمامی مسیر های ورودی از خارج از کشور (دریافت بین الملل) مسدود شده است لذا هیچ شرکت خارجی نیز نمیتواند این سرویس را به شرکت های داخل کشور بدهد و عملا بحث ارسال با نام تجاری منتفی میباشد.


سامانه ارسال پیامک برای چه افراد یا گروه هایی کارایی دارد؟ کلا به درد چه کسانی میخورد؟
مناسب جهت:
1.اصناف
2.مشاغل
3.اشخاص
4.بازرگانان
4.شرکت ها
5.ارگانها
6.مراکز فرهنگی
7.مراکزآموزشی
8.مراکز توریستی تفریحی
9.دفاتر خدمات مسافرتی
10.دفاتر بیمه
11.بانک ها و موسسات مالی
12.شرکت های حمل ونقل،باربری
13.عمده فروشی ها

و به طورکلی هر جا که مجال و صحبتی از ارتباط و اطلاع رسانی بی واسطه با مشتریان،مخاطبان،همکاران،هم صنفان،نمایندگان
و... مطرح باشد وجود چنین سامانه ای معنا میابد.

آیا سامانه و خدمات شما فقط مختص به شیراز میباشد؟
خیر،شما از هر کجای ایران عزیزکه باشید تنها با دسترسی به اینترنت میتوانید از سامانه ما استفاده کنید.هر جا که اینترنت باشد، کاوشگران صنعت پارس آرین نیز در کمال افتخاردرخدمت شماست.هر جا که اینترنت باشد.......

منظور از ارسال پیامک به صورت فلش چیست؟
در این مدل ارسال ، پیامک شما بدون اینکه وارد صندوق پیام (inbox) مخاطب شود، به صورت بازشده روی گوشی او نمایش داده میشود و پس از خواندن پاک میشود.چون کاربرانی هستند که پیام های خود را در همان لحظه دریافت، نمیخوانند و مطالعه آن را به زمانی دیگر موکول میکنند،ارسال فلش مخاطب را ناگزیر به خواندن پیام در همان لحظه میکند.اما دقت داشته باشید چون پیامک شما وارد صندوق پیام نمیشود امکان مراجعه بعدی به پیامک وجود ندارد!

آیا دریافت پیامک نیز هزینه دارد؟
بله.هر پیامک دریافتی معادل نیم اعتبارپیامک ارسالی ،هزینه دارد
آیا با این سامانه میتوانیم به شماره های ایرانسل هم پیامک بفرستیم؟
بله ، هیچ فرقی نمیکند که مخاطب شما در کدام شبکه از اپراتورهای فعال کشور (همراه اول ، ایرانسل)قرار دارد.
شما به راحتی میتوانید از طریق این سامانه به آنها پیامک بفرستید.

اگر در لحظه ارسال پیامک، گوشی مخاطب خاموش باشد چه اتفاقی می افتد؟
در این حالت پیامک شما به مدت 6 تا 8 ساعت در سرور های مخابرات میماند و چنانچه در این مدت گوشی مخاطب شما روشن شد،پیامک شما به او تحویل داده میشود ،در غیر این صورت آن پیامک سوخت شده و از اعتبار شما کسر میگردد.

وقتی گفته میشود خرید اعتبار پیامک ، منظور از "اعتبار پیامک" چیست؟
هر اعتبار پیامک : معادل یک پیامک فارسی 70 کارکتری( با احتساب فاصله (space) ) میباشد.

آیا سامانه شما در ازای ارسال پیامک ها ،گزارشی از تحویل آنها ، به ما نشان میدهد؟
بله-گزارشی مفصل به ازای تک تک پیامک های ارسالی توسط سامانه (در بخش پیام های ارسالی )به شما نمایش داده میشود.که شامل موارد زیر میباشد

1.متن ارسالی
2.اعتبار کسر شده به ازای ارسال هر پیامک
3.تاریخ ارسال
4.ساعت ، دقیقه ، ثانیه ارسال (به ازای تک تک پیام های ارسالی)
5.شماره گیرنده پیام
6.شماره ای که پیامک با آن ارسال شده است
7.نوع ارسال(تکی ، گروهی ، پیوسته ،رندوم و ...)
8.کاربر ارسال کننده پیام
9.کد رهگیری که از سرور مخابرات دریافت میشود و دال بر ارسال پیامک به سمت مخاطب شما میباشد

توضیحا: مشابه چنین گزارشی با همین پارامتر ها برای پیامک های دریافتی نیز ارائه میشود .ضمن این که از تمام این گزارشات میتوانید برروی فایل اکسل خروجی بگیرید و جهت ارائه مورد استفاده قرار دهید.


سامانه شما در هر ثانیه چه تعداد پیامک را ارسال میکند؟
پهنای باند ارتباطی بین سایت و سرورهای مخابرات ،قدرت ارسال 100 تا 150 پیامک در ثانیه را دارند.اما در عمل باتوجه به سرشکن شدن این پهنای باند بین کاربران آنلاین و در حال ارسال در سامانه ها، سهم هر کاربر زمان ارسال به طور متوسط بین 2 تا 5 پیامک خواهد بود.ضمن اینکه در زمان ارسال سیستم به شما نشان میدهد که در چه ثانیه ای هستیم و چه تعدادی پیامک ارسال شده هست.کاوشگران صنعت پارس آرین ; شفافیت در خدمات ، پایبندی به تعهدات
خدایا این کشور را از دروغ و خشکسالی مصون بدار.

برچسب ها : ارسال پیامک | ارسال پیامک گروهی |ارسال اس ام اس تبلیغاتی | تعرفه قیمت شارژ پیامک